Budowa drugiego odcinka drogi Suwałki - Sejny została zainaugurowana uroczystym wbiciem łopat w ziemię - 19 marca 2014 r.

DSC 0560 maleBudowa drugiego odcinka drogi Suwałki - Sejny została zainaugurowana uroczystym wbiciem łopat w ziemię - 19 marca 2014 r.

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Poseł Bożena Kamińska gościem programu "Gry polityczne"

17 marca 2014 r. poseł Bożena Kamińska wzięła udział w programie Edyty Wołosik "Gry polityczne" w Polskim Radiu Białystok..

Posłuchaj:

15 lat Polski w NATO - 12.III.2014

natoPrzystąpienie do NATO było jednym z podstawowych celów polskiej polityki zagranicznej i bezpieczeństwa w latach 90. Ten strategiczny cel udało się zrealizować 12 marca 1999 roku. Z chwilą uzyskania członkostwa przez Polskę Sojusz stał się jednym z zasadniczych instrumentów służących zapewnieniu bezpieczeństwa i obronności państwa.
Członkostwo Polski w najpotężniejszym sojuszu wojskowym na świecie dało naszemu krajowi nie tylko gwarancje bezpieczeństwa w postaci art. 5 Traktatu Waszyngtońskiego, ale doprowadziło również do wzrostu pozycji i znaczenia Polski na arenie międzynarodowej.

Źródło:  www.mon.gov.pl

 

Czytaj więcej...

Suwalczanki. Historie opowiedziane szeptem zachwytu

1 male

8 marca 2014 r. w Muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach odbyła się promocja albumu „Suwalczanki. Historie opowiedziane szeptem zachwytu…”. Autorami albumu są - Magdalena Wołowska-Rusińska i Krzysztof Skłodowski.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015 został zaktualizowany

1 male06 marca 2014 r. podczas konferencji prasowej w Suwałkach, Posłowie na Sejm RP Bożena Kamińska i Andrzej potwierdzili informację dotyczącą budowy obwodnicy Suwałk.
Na posiedzeniu 4 marca 2014 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę  w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015. Program został przyjęty przez rząd w styczniu 2011 r. i zawiera listę priorytetowych do realizacji zadań drogowych. Dodanie kolejnych inwestycji do listy w załączniku nr 5 oznacza uzupełnienie brakujących odcinków dróg ekspresowych i autostrad, tak aby powstały połączenia między największymi ośrodkami gospodarczymi w kraju.

 

 

Czytaj więcej...

Świat kobiet w filatelistyce i numizmatyce

10 male6 marca 2014 r. w Bibliotece Publicznej im. M. Konopnickiej w Suwałkach odbyło się uroczyste otwarcie wernisażu wystawy zatytułowanej „Świat kobiet w filatelistyce numizmatyce”. Celem wystawy jest przedstawienie zbiorów filatelistycznych oraz numizmatycznych ukazujących płeć piękną. Wystawę można oglądać do dnia 30 marca.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

25 rocznica nadania SP nr 9 w Suwałkach imienia Włodzimierza Puchalskiego

DSC 0006 male6 marca 2014 r. w Suwalskim Ośrodku Kultury odbyły się uroczystości dwudziestopięciolecia nadania Szkole Podstawowej nr 9 imienia Włodzimierza Puchalskiego.

Włodzimierz Puchalski (ur. 6 marca 1909 r. w Mostach Wielkich koło Lwowa, zm. 19 stycznia 1979 r. na Wyspie Króla Jerzego) – polski przyrodnik, myśliwy, fotograf, reżyser filmów przyrodniczych. Autor określenia "bezkrwawe łowy", odnoszącego się do fotografowania przyrody.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

XI Integracyjna Spartakiada Sportowa Szkół Podstawowych

DSC 0816 male5 marca 2014 r. w Zespole Szkół nr 3 w Suwałkach odbyła się XI Suwalska Spartakiada Integracyjna Szkół Podstawowych. Celem spartakiady jest integracja dzieci niepełnosprawnych oraz stworzenie im możliwości do rywalizacji.

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Kaziutki 2014 w SP nr 4 im. ks. K.A. Hamerszmita w Suwałkach

3 male4 marca 2014 r. Poseł Bożena Kamińska wzięła udział w święcie Szkoły podstawowej nr 4 w Suwałkach. W dniu imienin patrona szkoły - Ks. Kazimierza Aleksandra Hamerszmita, zostały zorganizowane szkolne Kaziutki.

Gratulujemy uczniom, nauczycielom i dyrekcji szkoły dobrej organizacji i pomysłu.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Dobre informacje w sprawie budowy obwodnicy Suwałk

Na posiedzeniu 4 marca 2014 r. Rada Ministrów podjęła uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie ustanowienia programu wieloletniego pn. Program budowy dróg krajowych na lata 2011-2015. Program został przyjęty przez rząd w styczniu 2011 r. i zawiera listę priorytetowych do realizacji zadań drogowych. Dodanie kolejnych inwestycji do listy w załączniku nr 5 oznacza uzupełnienie brakujących odcinków dróg ekspresowych i autostrad, tak aby powstały połączenia między największymi ośrodkami gospodarczymi w kraju.

Czytaj więcej...

Premier Donald Tusk z wizytą na Podlasiu

1 male24 lutego 2014 r. Premier Donald Tusk odwiedził Podlasie. W stolicy województwa podlaskiego m.in. zjadł wspólne śniadanie z dziećmi i ich rodzicami w "Domu Powrotu" prowadzonym przez Stowarzyszenie Droga oraz odwiedził uniwersytecki szpital kliniczny.
W Supraślu Premier wziął udział w otwarciu po remoncie zabytkowych wnętrz w prawosławnym klasztorze.

 

 

 

 

 

 

Czytaj więcej...

Posiedzenie Sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji

komisja 20 02 2014 120 lutego 2014 r. Poseł Bożena Kamińska uczestniczyła posiedzeniu Sejmowej Komisji Administracji i Cyfryzacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konferencja prasowa poseł Bożeny Kamińskiej, posła Andrzeja Orzechowskiego i senatora Marka Konopki

5 male17 lutego 2014 r. w biurze poselskim posła Andrzeja Orzechowskiego w Ełku odbyła się konferencja prasowa, która była poświęcona następującym tematom:


1. Via Baltica, czyli S-61
2. Szlak wodny łączący Wielkie Jeziora Mazurskie z Kanałem Augustowskim
3. Przyjęcie przez rząd projektu nowelizacji ustawy o funduszu sołeckim
4. Starania o włączenie całego woj. warmińsko-mazurskiego do małego ruchu granicznego
5. Podsumowanie bieżących działań poselskich i senatorskich

 

Czytaj więcej...

"Zasłużony dla Suwałk" dla Jerzego Wawruka

DSC 0114 male14 lutego 2014 roku Poseł Bożena Kamińska uczestniczyła w uroczystościach uhonorowania Jerzego Wawruka tytułem Zasłużonego dla Miasta Suwałk.

 List

 

 

 

Czytaj więcej...

Poseł Bożena Kamińska gościem programu "Gry polityczne"

3 lutego 2014 r. poseł Bożena Kamińska uczestniczyła w programie Edyty Wołosik "Gry polityczne" w Polskim Radiu Białystok.

Posłuchaj:

Otwarcie nowych oddziałów w Szpitalu Wojewódzkim w Suwałkach

male17 stycznia 2014 roku w Szpitalu Wojewódzkim im. dr. Ludwika Rydygiera w Suwałkach zostały otwarte dwa oddziały specjalistyczne - oddział laryngologii oraz pracownia endoskopii gastroenterologicznej. Oddziały zostały częściowo doposażone w nowy, najwyższej klasy sprzęt, który umożliwi podwyższenie standardu świadczonych usług medycznych.

 

 

 

 

Czytaj więcej...

XXII Finał WOŚP w Suwałkach

serduszko wosp male12 stycznia 2014 roku już po raz 22. w całej Polsce zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia tysiące wolontariuszy wyszło na ulice, aby zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali. W tym roku wolontariusze WOŚP zbierali pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów.
Pani Poseł Bożena Kamińska po raz kolejny przyłączyła się do tej szczytnej akcji i kwestowała razem z wolontariuszami na ulicach Suwałk oraz w CHR Plaza Suwałki.

 

 

Czytaj więcej...

Jesteś tutaj: Home